Licówki i korony

Licówki porcelanowe

Piękny i zdrowy uśmiech to również większa pewność siebie, dlatego coraz więcej osób decyduje się zastosowanie licówek porcelanowych. To doskonała metoda na uzyskanie hollywoodzkiego uśmiechu, przy jak najmniej inwazyjnym zabiegu. Licówki porcelanowe to świetny sposób na zmianę odcienia zębów , skorygowanie ich kształtu, zamaskowanie przebarwień i licznych wypełnień oraz zamknięcie diastemy (szpary między zębami przednimi). Licówka porcelanowa to niezwykle cienka płytka, która swoją barwą przypomina szkliwo i przyklejana jest na stałe do zęba ukrywając niedoskonałości.

Licówki eliminują zdecydowaną większość estetycznych niedoskonałości uzębienia, są wytrzymałe i odporne na przebarwienia. Ich kolor dobiera się najczęściej do barwy pozostałych zębów, które zawsze wcześniej poddawane są zabiegom wybielającym.
- to idealne rozwiązanie dla osób, u których zastosowane metody wybielania nie przyniosły oczekiwanych rezultatów,
- stosujemy je także w celu odbudowy częściowo utraconego zęba lub korekty jego kształtu,
- umożliwiają skutecznie ukryć uszczerbki i pęknięcia w szkliwie,
- są rozwiązaniem w wielu innych sytuacjach

Kiedy najczęściej wykonujemy licówki porcelanowe?
- planowana zmiana kształtu zębów,
- mnogie ubytki w zębach przednich,
- urazowe złamania brzegów siecznych
- szpary między zębami,
- korekta ustawień zębów,
- zęby stożkowe,
- niedorozwoje szkliwa,
- przebarwienia np. po antybiotykach które nie mogą być usunięte poprzez wybielanie,
- wydłużenie i rozjaśnienie startych z wiekiem zębów.

Korony i mosty cyfrowe

Korony cyfrowe na tlenku cyrkonu Lava wykonywane w technice cyfrowej CAD/CAM. Są to korony pełnoceramiczne kojarzone często przez pacjentów jako po prostu korony cyfrowe.

Korony cyfrowe
- powstają w niezwykle precyzyjny sposób dzięki zastosowaniu technologii komputerowej
- są wyjątkowo transparentne i wytrzymałe
- charakteryzują się wysoką biozgodnością
- nie powodują alergiinie wywołują podrażnień tkanek
- wysoce estetyczne, przepuszczają światło dzięki czemu dają naturalny efekt.

Podstawą koron wykonywanych w tej technice jest czapeczka wykonana z tlenku cyrkonu. W laboratorium dentystycznym jest ona wykonywana na podstawie skanu komputerowego przeprowadzanego na modelu gipsowym pacjenta. Następnie obraz ten wysyłany jest do specjalnej frezarki, która z małego bloczka cyrkonowego wycina pożądany kształt czapeczki. Technologia wykonania zapewnia idealną szczelność takiej korony. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w obszarze poddziąsłowym. Korony cyfrowe Lava nie powodują podrażnień i stanów zapalnych. Owa cyrkonowa czapeczka służy jako podstawa korony, na którą technik napala kolejne warstwy ceramiki odpowiadające za estetyczny wygląd przyszłej korony.

Największą zaletą koron na podbudowie z tlenku cyrkonu jest niewątpliwie połączenie doskonałej estetyki z dużą wytrzymałością mechaniczną. Korony te w porównaniu z koronami na podbudowie z metalu zapewniają lepszą estetykę związaną z wyeliminowaniem szarości podbudowy, a jego biały kolor pozwala nadać uzupełnieniom ładniejszą barwę. Zapewniają pełną biozgodność oraz eliminują ryzyko odczynów alergicznych.
Metamorfozy

Poznaj efekt końcowy

Chętnie porozmawiamy
i opowiemy więcej

Umów się na krótką wizytę podczas której zweryfikujemy Twój stan zdrowia i zaproponujemy kolejne kroki

Umów wizytE online